xriki6_1.png

Blíži sa leto a tým spojené dovolenky. Nenechávajte svojim miláčikov u rodiny alebo v hotely pre psov ale zoberte ich zo sebou. Pes vníma rovnako ako človek a odmenou vám bude oddanosť a vernosť.

Dovolenka zo psom za každú cenu

Poznám jednu svoju známu, ktorá na svoje dovelnky chodí výlučne so svojím psíkom Rikym. Berie ho úplne všade a ako tvrdí, Riky si dovolenku užíva naplno. Keď som sa jej pýtal, či dovolenka so psom nieje finančne náročná, odpovedala mi s úmevom. Pre môjho Rikiho som si už brala tri pôžičky od rodiny aby mohol ísť somnou. Stojí to však za to, pretože peniaze niesu všetko.

Môj názor je rovnaký

Model dovolenky zo psom som si chcel vyskúšať aj ja. Priznám sa, že nikdy som zo psom ešte na dovolenku nešiel. Tentoraz som si však povedal, že aj keby bola potrebná pôžička ako v prípade mojej známej, svojho miláčika jednoducho beriem zo sebou. Leteli sme do Španielska a aj keď ho cesta zjavne trošku unavila, v jeho očiach som zbadal čosi, zvláštne. Mal som pocit ako keby mi bol vdačný za to, že som ho nenechal doma.

Krásny zážitok, ktorý stál za to

Užívať si dovolenku so svojím psom je skutočne krásny zážitok, ktorý stojí za to vyskúšať. Ak ste ako ja do teraz zo svojím štvornohým miláčikom nikde neboli, určite to zmente. Skutočne je pravdou, že pes bude oveľa oddanejší. Dovolenka zmenila aj môjho psa a upevnila náš vzťah. Myslím si, ba dokonca som presvedčený, že si uvedomoval každú jednu minútu, že skutočne je na dovolenke a hlavne to, že som to bol práve ja, kto ho opäť nenechal odloženého u rodiny.