noimageDobrý deň,

Mám 14 ročnú fenku kríženca maltézak a shitzu, popíšem diagnózy a chcela by som vedieť váš názor.

Keď mala dva roky operovali jej obe zadné nôžky - pattely v priebehu 9 mesiacov.
Keď mala päť rokov ju operovali na pankreas / zobrali jej polku / v Brne na Klinike malých zvierat, odvtedy bola na diétnych granulách Trovet regulátor.
Keď mala deväť rokov jej zobrali maternicu aj vaječníky / šteniatka nikdy nemala /.
Keď mala jedenásť rokov zistili jej vysoký tlak a problémy so srdiečkom - denne 3 x berie 1/8 oxyphyllinu a 2 x 1/2 enap 5.
Začiatkom tohto roku som si všimla, že sa jej stráca srsť nad chvostíkom a na krku, po vyšetrení krvi, ktorá bola v poriadku a sona nadobličiek, ktoré bolo tiež v poriadku, mala slabší zápal močových ciest, odvtedy papá konzervy royal canine urinary s/o. Berie vitamínový doplnok na pečeň 2 x denne 1 ml liquid hepato.
Diagnóza cushingov syndrom, zatiaľ papá aj pije v norme aj močí normálne, väčšinu dňa prespinká, ale keď ideme von je čulá, pobrechá si, všimla som si, že sa ale unaví a vtedy ju trochu vezmem na ruky a potom znovu sa pýta dolu. Osobne by som to pripisovala starobe, ale to vypadávanie srsti a tenká šupinatá koža súvisia s tou uvedenou chorobou. Bolo mi povedané, že vraj to nebolí, neviem ci jej mám dať porobiť ďaľšie testy, či by to vydržala a lieky tiež,  alebo to nechať na osud pokiaľ nemá bolesti. Je to môj prvý psík a chcela by som vedieť aj názor iného veterinára. 
Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Mária.