473/96865e8ce67f3a3232778bc2e343bf89.jpgDobrý deň, chcem sa s Vami poradiť, či ste sa nestretli s poškodenými labkami ako má môj psík na fotke.
Začalo to v júli 2018, náš veterinár povedal, že labky má poškodené od horúceho asfaltu, psíkovi sme dávali na labky krém so včelím voskom, asi o tri týždne sa mu to celkom zahojilo... niekedy v auguste sa jej tieto akoby zodrané labky opäť zhoršili, chodili sme s ňou na prechádzky do lesa, predpokladali sme, že sa to zhoršuje s chôdzou po kamenistom povrchu tak sme na také miesta prestali chodiť, natierala som jej ich tým istým krémom a kúpila som skinmed roztok, kedže sa to nelepšilo boli sme u veterinára dal jej injekciu Selatrim (neviem či som to dobre napísala, neviem to prečítať z vet. preukazu) a masť dermazulen.
O niečo sa to zlepšilo ale stále mala labky akoby zodraté. v septembri keď sa nám zdalo že je to lepšie po jednej prechádzke v lese sa jej to opäť zhoršilo, tam kde boli na ceste kamienky, odmietala chodiť, boli sme u veterinára a dal nám roztok, ktorý sa riedil v 1,5l vody, myslel si že je to svrab ani toto nepomohlo, labky som natierala krémom na labky alebo krémom na ruky s nechtíkom. Tie zodraté miesta jej ostali ale chodila normálne, na prechádzky po kamenistom povrchu sme nechodili a bolo to teda ako tak dobré. Teraz ako napadal sneh a po prechádzke kedy behala a šantila sa, dnes už nechcela chodiť a labky má trochu opuchnuté a vyzerajú tak ako na fotke, sú natreté krémom. Poškodené má všetky labky ale zadné viac.

Za odpoveď ďakujem.