Kaukazský ovčiak

  (24.04.2024)
Vážení nadšenci, chovatelia plemena Kaukazský ovčiak. Ponúkame Vám možnosť podieľať sa na rozvoji tohoto nádherného plemena. My, ako chovateľská stanica MILANOVSKII ROD Vám predstavujeme jedinečné spojenie nášho aktuálneho vrhu N.

Šteniatka narodené 10.4.2024. K odberu začiatkom júna.

Otec : MILANOVSKII ROD C PERUN Mount Ch (CH RUS, GCH RUS, CHRKF, JCH RUS, CLUB CH RUS, CH SR, CLUB CH SR Dabar iz Aleksandrovoi Slobody x CH SR, GCH SR Dia Mount Chán)
Pri výbere krycieho psa sme sa pozerali na komplexnú kvalitu jedinca ako je zdravie, exteriér a genetický potenciál. Po exteriérovej stránke je Perun veľmi vysoký, mohutný, výborne osvalený pes s veľkou medveďovitou hlavou, no klasických línií. RTG vyšetrenie lakťových a bedrových kĺbov absolvoval s najlepším možným výsledkom DLK 0/0, DBK A/A.

Matka: SLOVAKIA JUNIOR SPECIAL CLUB SHOW WINNER 2021, GRAND PRIX SLOVAKIA JUNIOR WINNER - MILANOVSKII ROD FERRARI (ICH, CH, JCH, ClubCH, SR, CH SRB, HU, CR, JCH CR Milanovskii Rod Bravura x ICH, CH SR, RO, UA, BEL, JCH UA, GCH UA Bairak Azskas Stepan)
Ferrari je už piata generácia psov, ktorých sme mali možnosť mať na svojom dvore, teda máme dokonale zmapované všetky povahové a zdravotné stránky cez materskú líniu. Povahovo je Ferrari hravá, priateľská a kontaktná, no vo svojom teritóriu stráži vynikajúco. RTG vyšetrenie dopadlo veľmi dobre, bez nálezu s výsledkom DLK 0/0, DBK B/B. Tak ako môžete vidieť na fotografiách, Ferrari je veľmi veľká, masívna fena s obrovskou hlavou. Disponuje mimoriadne hustou dlhou srsťou, ktorá zvýrazňuje jej hrubý index kosti a mohutnosť. Našu Ferrari vystihujú slová ako inteligentná, milujúca, zdravá a spoľahlivá.

Sme presvedčení, že toto spojenie bude veľkým prínosom pre chovateľskú obec u nás aj v zahraničí. Pokiaľ chcete byť toho súčasťou aj vy, neváhajte sa nezáväzne informovať ! Verím že nájdete Vášho vysnívaného psíka, či už ako plnohodnotného člena rodiny, alebo na stráženie Vášho majetku!

Interaktívny rodokmeň https://www.pedigreedex.com/pedigree/id-1758752?gen=3

Viac informácií o nás na https://www.milanovskiirod.com/Kontaktné údaje:
Meno: Pán Milan
E-mailová adresa: polak.milan72@gmail.com
Telefón: 0915057417
Lokalita: 95161, Telince, Slovenská republika
CENA: dohodou
Pes s papiermi:  Áno
Pes z chovateľskej stanice:  Áno
Počet videní:  20901

Všeobecné informácie o plemene:

KAUKAZSKÝ OVČIAK
Originálny názov: Kavkazskaja Ovtcharka, Iný názov: Kaukazský pastiersky pes
FCI kód: 2/2.2/328
FCI Skupina FCI 2: Pinče, bradáče, molosoidy a švajčiarske salašnícke psy
Krajina pôvodu Rusko
Využitie Pastierske plemená
Náročnosť na výchovu veľmi náročný
Náročnosť na pohyb náročný
Vzťah k deťom rezervovaný
Vzťah k ostatným zvieratám rezervovaný
Terajšie určenie spoločník, služobný pes, strážca, pastiersky pes
Priemerný vek 10 - 12 rokov
Viac Detailov
attrib-weight
Hmotnosť
45 - 60 kg
attrib-height
Výška
64 - 75 cm
attrib-fur
Dĺžka srsti
Krátka, dlhá
attrib-size
Veľkosť
Veľké plemená
Inzeráty k plemenu: KAUKAZSKÝ OVČIAK
Vyhovujúce chovateľské stanice