x01.jpg

Hľadáte šport, ktorý bude Vášmu psíkovi prirodzený, ale Vy sa príliš nenabeháte? Coursing je to najlepšie, čo Váš pes vyskúšal. Veď ktorý pes nerád naháňa a nehrá sa na lov? Existuje snáď iný šport tak prirodzený základným psím loveckým pudom...

Coursing - terénny dostih psov, nie je vhodný iba pre chrty. Každému psovi je lovecký pud vlastný. Coursing využíva tento vrodený pud pre zábavu. Terénom je cez kladky ťahaná umelá návnada, ktorú pes prenasleduje. Rýchlosť psa nie je dôležitá. Na coursingu sa hodnotí 5 kritérií ako je: vytrvalosť, odolnosť, horlivosť, inteligencia až posledným kritériom je rýchlosť. Coursing sa obvykle behá v pároch, hodnotí sa ktorí zo psíkov by mal väčšie šance uloviť korisť. Niektorých psíkov baví len ponaháňať korisť, a preto coursing milujú. No mnohí sa snažia korisť skutočne uloviť. 

Coursing je možné behať so psíkom aj závodne. Závodné psy musia mať pochopiteľne kvalitnú zdravú stravu a dobrú kondičnú prípravu. Nie je správne behať coursing s kondične nepripraveným psíkom. Môže ho to veľmi demotivovať, alebo sa miesto návnad sústredí na súpera. Ak má psík srdce lovca, ale telesná kondícia ho nepustí, buď ho to od prenasledovania návnady odradí (mnoho psíkov má tendenciu vrátiť sa späť k majiteľovi), alebo sa sústredí na zabránenie dolapenia návnady superom (čo vedie k agresívnemu správaniu, ktoré nie je na coursingu tolerované). Len malé percento psíkov s nadšením bude prenasledovať návnadu aj keď mu kondícia neumožní bežať naplno.

V prípade záujmu o tento druh športu nás neváhajte kontaktovať mailom, alebo telefonicky. Viac informácií nájdete na našej facebookovej stránke Athletic DOGS, alebo na našej webovej stránke.