xgranule-pre-psov-cotozere.sk_1.jpg

Vhodne zvolená strava pre psov je obzvlášť dôležitá. Zabezpečuje totiž optimálne fungovanie ich organizmu a dostatok energie na celý deň. Pes však nevie posúdiť, čo je pre neho vhodné, čo nie a v akom množstve, no jeho majiteľ je na tom zväčša úplne rovnako. Aj preto je ideálne spoľahnúť sa na overených výrobcov, ktorí vyrábajú krmivá na mieru jednotlivým plemenám.

Suché krmivo ako skladačka živín

Ako strava pre psov sa väčšinou využíva suché krmivo, ktoré musí v jednej granule kombinovať celú zostavu živín a doplňujúcich látok, inak by bola ohrozená vitalita domáceho miláčika. Na zostavovanie kombinácie týchto živín sa môžeme pozerať ako na skladačku, ktorá často zahŕňa aj viac než 50 dielov. Ich potreba je vysoko individuálna, pričom najväčší podiel na nej zohráva plemeno psa, jeho vek a fyzická aktivita. Na zvolenie ideálnych pomerov sú potrebné obrovské skúsenosti a najmä detailné preštudovanie konkrétneho typu organizmu. Práve to predstavuje základ pre odborníkov, ktorí dokážu navrhnúť ideálny koncept stravovania a namiešať do granúl pre psov optimálne množstvá živočíšnych a rastlinných bielkovín, sacharidov, tukov, minerálov, vitamínov a ďalších živín potrebných napríklad pre kosti, kĺby či podporu trávenia.

Royal Canin – krmivo na mieru aj pre vášho psa

Vysokokvalitné krmivo pre psov Royal Canin odzrkadľuje práve rozdielne potreby jednotlivých plemien. Pri jeho výrobe sa kladie dôraz na odlišnosti v ich tráviacom trakte, potrebe energie či fáze života a na základe nich je navrhnutá správna skladačka živín. Tieto granule pre psov berú ohľad aj na rýchlosť rastu jednotlivých plemien a poskytujú ideálne zloženie stravy aj pre šteňatá. Malé psy totiž rastú rýchlejšie, a preto v skorom období života potrebujú viac energie najmä z tukov a stavebných látok z bielkovín. Veľké plemená dospievajú naopak až v priebehu dvoch rokov a vyžadujú si dlhodobejší príjem suchého krmiva stáleho zloženia.

Granule pre psov Royal Canin vám ponúkajú na výber až 5 úrovní krmív v závislosti od veľkosti plemena a veku psa. Suché krmivá predstavujú ideálny zdroj bielkovín navrhnutý nielen pre každé plemeno zvlášť, ale aj pre vonku chovaných či bytových psov. Samozrejmosťou je aj celá škála výživových doplnkov pre zdravie a správnu obranyschopnosť organizmu. Tieto vysokokvalitné krmivá nájdete aj v internetovom obchode Cotozere.sk.