xmineralna_rovnovaha.jpg

Zdravie Vášho psa je u nás na prvom mieste.

     Vedeli ste že každý živý organizmus potrebuje 106 minerálov, aby mohol fungovať na 100%. Inak to nie je ani u psov. Vieme, že pes je masožravec a je to jeho prirodzená strava už vyše 6000 rokov. Ale vedeli ste, že, keď lovil, zožral najprv vnútornosti (hlavne bachor), ktoré obsahujú stopové prvky? To isté platí aj dnes, a ked chceme psa kŕmiť náhradou (granulami), musíme dbať na to, aby dostával všetkých 106 minerálom.

     Industriálne krmivá ani zďaleka neobsahujú všetky minerály, čo sa časom prejaví na zdraví vášho psa. Pokial pes nemá napríklad dostatok vápnika, berie si vápnik z kostí a časom sa stane, že má pes problémy s chôdzou. 

     V dôsledku industriálnej výroby môže vzniknúť minerálna nerovnováha, ktorá sa potravou dostáva k zvieraťu.Tým sa môže zabrániť udržiavaniu kyslého a zasaditého prostredia v tele psa. Prísunom zásaditých minerálov pestrou a vyváženou stravou sa môže prekyslenie organizmu taktiež znovu dostať do rovnováhy. Naopak, ak telo psa obsahuje veľa kyslosti, nadmerne vyčerpáva svoje zásobníky minerálnych látok (napr. kosti, koža, srsť, zuby). Nepretržitá demiralizácia, ako je známe, môže mať za následok oslabenie imunitného systému a zhoršenia zdravia, vytality a dobrej fyzickej kondície.