xde-1517461_640.jpg

Mnoho majiteľov psov pozná ten nepríjemný pocit, ktorý nastane vo chvíli, keď sa ich pes rozbehne za zverou počas prechádzky v prírode, kedy nepočúva aj napriek všetok čas, ktorý bol investovaný do jeho výcviku, alebo kedy bez prestania šteká a ruší susedov. U niektorých psov sa vám môže zdať, že sú skrátka nevychovateľný, a tak sa zmierite s tým, že pes počúvať nebude. V horších prípadoch vás celá situácia dovedie k násiliu a psa miesto výcviku a spokojného majiteľa čaká len výprask. Máme pre v

Elektrický obojok je veľmi efektívny výcvikovú pomôckou, ktorú s obľubou využívajú aj skúsení kynológovia. Systém výcviku, ktorý ponúkajů elektrické obojky, funguje na každého (dokonca aj na zdanlivo nevychovatelného) psa. Výcvik pomocou elektrického obojku spočíva v napomenutia formou zvukového signálu či vibrácie s tým, že ak váš štvornohý kamarát neuposlúchne váš príkaz a pokračuje v nežiaducim správaní, nasleduje elektrostatický impulz stanovenej úrovne. Pes je inteligentný zviera a veľmi rýchlo pochopí, ako systém funguje. Nepríjemnému elektrostatickému impulzu, ktorý nie je bolestivý, ale je dostatočne nepríjemný, sa bude chcieť vyhnúť, a preto sa radšej začne správať tak, ako je od neho vyžadované.

Ako vybrať elektrický výcvikový obojok pre psa?

Elektrický výcvikový obojok vyberajte ako podľa veľkosti, tak podľa temperamentu psa. Veľký pes môže reagovať citlivejšie aj na nižšie stupne impulzov a naopak. Dôležité tiež je, na akú vzdialenosť potrebujete svojho psa kontrolovať. Na trhu nájdete elektrické výcvikové obojky rôznych značiek mnohých cenových kategórií, ktoré sa líšia najmä funkciami, ktoré dané produkty ponúka. Ak si nie ste istí výberom vhodného obojku pre vášho psa, odporúčame vám konzultácii s odborným predajcom.

Predajom elektrických obojkov sa zaoberá napríklad obchod Výcvikové obojky, ktorý nájdete v Prahe 3 v Koněvova ulici. Odborný personál vám ochotne pomôže s výberom obojku pre vášho psa, ktorý bude maximálne vyhovovať vašim potrebám.