xdovolenka-pes-slovensko.jpg

Chystáte sa na dovolenku a chceli by ste so sebou zobrať aj vášho štvornohého miláčika? Nepáčia sa vám psie hotely? Ste spokojnejší, ak ho máte vždy pri sebe? V tom prípade sa pri výbere vhodného ubytovania sústreďte na animal friendly hotely. Na Slovensku ich máme hneď niekoľko. Či už chcete ísť pozrieť smer východ, západ, sever alebo juh, budete si mať z čoho vyberať. A vášho psíka už nemusíte nechávať s cudzími.

Hotel U Leva - Levoča

Priamo na hlavnom námestí, v centre mesta Levoča, sa nachádza rodinný hotel s priestrannými izbami. Tento hotel sú vlastne dve zrekonštruované stredoveké budovy a každá izba má svoje vlastné osobité čaro. Z izieb sa vám naskytne nádherný výhľad priamo na centrum mesta a jeho pamiatky.

 

Ako jeden z mála hotelov ubytujú psíky bezplatne. Síce o sebe nepíšu ako o dog friendly hoteli, no Labky na cestách vás presvedčia, že s vašim domácim miláčikom sa tam rozhodne oplatí ísť. Personál majú ochotný a ako hotel, tak aj reštaurácia je veľmi príjemne ladená. Hotel má vlastné bezplatné parkovisko a psíky majú dostatok trávnatej plochy priamo pred hotelom.

 

Zdroj: uleva.sk

 

Hotel Fis - Štrbské Pleso

Lákajú vás Tatry? Turistické chodníky, lyžiarske zjazdovky, Štrbské Pleso? Ak to chcete zažiť v spoločnosti vášho psíka, určite navštívte hotel Fis. Neplatíte tu za neho žiadny príplatok a po hoteli sa môže voľne pohybovať. Na izbe budete mať k dispozícii misky na vodu aj na jedlo, koberček, sáčky a dokonca aj menší balík granúl či kosť na hryzenie.

 

Ďalšími vychytávkami tohto hotela je aj možnosť zapožičania si vodítka či psie dobroty, ktoré si môžete zakúpiť rovno na recepcii. Za poplatok vám psíka dokonca aj vyvenčia. V hotelovej reštaurácii si zas viete objednať granule a menu pre psíkov. Na nič nezabudli. A mimochodom, aj tento hotel už stihla navštíviť Nika z Labky na cestách.

 

Zdroj: hotelfis.sk

 

Hotel Bachledka - Ždiar

Ak máte v pláne navštíviť túto podtatranskú obec so špecifickou ľudovou architektúrou a vlastnými tradíciami, určite vezmite aj vášho štvornohého kamaráta. Tento hotel je pet friendly, takže sem môžete prísť aj s inými domácimi zvieratami ako so psami.

 

Hotel má vlastné hotelové noviny, wellness a výbornú reštauráciu. Izby sú krásne ladené v historickom štýle s modernými prvkami. V okolí môžete navštíviť napríklad obľúbený chodník korunami stromov. Ak beriete aj deti, na trampolíne a šmýkľavke s pieskoviskom sa isto vyšantia. Majú aj miestneho psíka, zajačiky, kravu a ovečky.

 

Zdroj: hotelbachledka.sk

 

Ďalšie dog friendly hotely a penzióny

Uprostred prírody, v krásnom prostredí Národného parku Malá Fatra, sa priamo pod vrchom Veľký Rozsutec nachádza wellness hotel Rozsutec. Milovníci prírody si tu prídu na svoje. V okolí je množstvo atrakcií. Môžete sa vydať na túry, obzrieť si vodopády či historické pamiatky. Izby hotela sú ladené do viacerých štýlov a za príplatok si so sebou môžete zobrať aj vášho chlpáča. Vďaka nádhernej okolitej prírode a množstve atrakcií si určite prídete na svoje.

 

Neďaleko kúpeľného mesta Piešťany, v Moravanoch nad Váhom, sa nachádza rodinný dog friendly penzión Tematín. Má vlastné wellness centrum, bezplatné parkovisko a požičovňu bicyklov. Ich krásna udržiavaná záhrada vám učaruje.

 

V Tatranskej Lomnici je výbornou voľbou zrekonštruovaný hotel Lomnica. Neďaleko je krásny veľký park ako stvorený na dlhé prechádzky s vašim psíkom. Na hoteli máte veľkú terasu s jedinečným výhľadom na okolité štíty.


 

Na ubytovacích portáloch nájdete mnoho dog friendly hotelov, ktoré sa oplatí navštíviť. Odporúčame prejsť si vždy recenzie, pretože nie každý hotel s nálepkou dog friendly je naozaj dog friendly. Každopádne vezmite svojho chlpáča a vydajte sa na krásnu dovolenku na Slovensku.