xSAM_2395.jpg

Známe bratislavské podujatie na podporu nechcených zvierat sa bude konať už po 16-ty krát. Podporiť myšlienku adopcií príde speváčka Emma Drobná.

V sobotu 18. júna sa bude v bratislavskej Horárni Horský park konať ďalšie podujatie pod názvom Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. Svoju účasť potvrdilo 10 združení a útulkov z celého Slovenska od Skalice až po Dolný Kubín či Šaľu.   

Akciu organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat a koná sa po prvýkrát s podporou Hlavného mesta SR Bratislavy.  Záštitu prevzala viceprimátorka Iveta Plšeková. „Spolupráca organizácií na ochranu zvierat a samospráv sa ukazuje byť nevyhnutným krokom k tomu, aby sa situácia s opustenými zvieratami na Slovensku zlepšila. Som veľmi rada, že Bratislava môže podporiť  podujatie akým je Nájdite sa, pretože robiť osvetu vo veci prevencie týrania zvierat a pomoci psom a mačkám v útulkoch, nie je len otázka dobrej vôle. Je to povinnosť každého človeka s otvoreným srdcom," povedala námestníčka primátora.

Každý z útulkov bude prezentovať nielen svoju činnosť, ale aj psíkov a mačičky, ktorí prídu s nimi. Tak ako aj v minulosti, aj teraz bude možné zvieratká vyhliadnuť si a adoptovať priamo na mieste. Vítaná bude aj pomoc s venčením.

Príjemnú a bezprostrednú rodinnú atmosféru príde podporiť svojím vystúpením aj milovníčka psov, speváčka Emma Drobná. V rámci programu uvidia návštevníci aj Dog dancing a vystúpia psovodi z Finančnej správy SR so šou pre deti. Tentokrát predvedú vyhľadávanie zväzku bankoviek v hodnote 10-tisíc eur. K dispozícii bude aj bezplatné poradenstvo o výžive psíka a veterinár.

Na akcii 18. Júna sa návštevníci v našom stánku dozvedia, ako sa správne starať o nového člena rodiny, prečo je pre psov a mačky dôležitá správna výživa, ako si vybrať kvalitné krmivo, ale aj ako ho uskladňovať počas leta. Samozrejme, radi poradíme a zodpovieme všetky otázky týkajúce sa zdravia domácich zvierat,“ uviedol MVDr. Ladislav Smatana, veterinárny konzultant Royal Canin.

Aliancia tiež vyhlasuje verejnú zbierku, do ktorej sa možno zapojiť zaslaním darcovskej SMS v tvare: DMS ZVIERATA na číslo 877. Cena takejto SMS sú 2 eurá.

Ambasádorkou podujatia je herečka Kristína Farkašová.

Akciu, vďaka ktorej si už našlo nový domov spolu 214 psíkov, 33 mačičiek a 2 morčiatka, podporujú mnohé známe osobnosti, napríklad Eňa Vacvalová, bývalá premiérka Iveta Radičová, spevák Jakub Petraník, Yxo z Hexu, moderátorky Lucia Hablovičová či Hanka Zavřelová - Gallová, herec Juraj

Slezáček, Pyco, Zuzka Haasová, Zuzana Vačková, Viktor Horján či Zdenka Predná, ktorí sa jej v minulosti aj zúčastnili.

 

Program:

10.00 – Začiatok akcie

10.30 – 11.30 – Prezentácia útulkov

11.30 – 12.00 – Vystúpenie psovodov Finančnej správy so šou

12.00 – Dog Dancing

12.30 – 13.00 - Veterinárna poradňa

13.00 – Koncert Emmy Drobnej

13.30 – 15.00 – Prezentácia útulkov

15.00 – 15.30 – Veterinárna poradňa

 

Autor článku: Miroslava Labašová