KUBKO hľadá domov

  (17.02.2021)

Odhadovaný dátum narodenia: 01.01.2020

Výška: cm Váha: kg

"Niet na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa oblizujúce vám tvár." Človeku, ktorý to povedal, musím dať za pravdu. Síce svojou veľkosťou šteniatko nepripomínam, ešte stále ním som. Ťahá mi už síce na 1 rok, ale šteňacia povaha mi stále ostáva. Som veselý spoločník, ktorý vyrieši všetky tvoje starosti a problémy. Milujem ľudskú spoločnosť, hladkanie a škrabkanie. Veľmi často sa v útulku slečny ošetrovateľky medzi sebou rozprávajú, že aká je veľká škoda, že psíky nevedia hovoriť. Totiž ich práca by bola omnoho jednoduchšia. Či už s ujasnením nášho pôvodu, alebo aj s upresnením nášho často veľmi zlého zdravotného stavu. Ja som prišiel ku mojim veľkým kamoškám z iného útulku. Dôvod, prečo som sa vlastne ocitol bez domova, ten sa nikdy nikto nedozvie. Ja im to žiaľ povedať nedokážem, ale nie je to už podstatné. Mám sa tu veľmi dobre. Veľa kamarátov, pravidelné papanie, sem-tam aj nejaká tá loptička. Avšak každému z nás je jasné, že takto sa žiť donekonečna nedá. Veľmi by som túžil konečne vidieť svet v plnej jeho kráse, a mimo mreží. Tu v útulku letí čas neskutočne rýchlo, a začína sa ochladzovať. To značí, že sa blížia Vianoce. Veľa mojich psích kamošov už do svojich domovov odišlo. Vyhrievajú sa v postieľkach nových majiteľov, robia radosť. A ja stále smutne čakám, kedy aj mňa takéto šťastie postretne. Mám dokonca aj recept na šťastie. Podelím sa oň, aby ho vyskúšalo čo najviac ľudí: 1 miska lásky Pol misky porozumenia Pol misky trpezlivosti 1 teplý peliešok 1 mech fajnových granuliek Čistú vodu 5 a viac kusov hračiek ..... a svet bude v rovnováhe. Útulky sa vyprázdnia, každý chlpáčik bude mať šťastný domov, a žiadna štvornohá dušička nebude trpieť a smútiť. Prosím, dajte mi kúsok miesta vo vašom domčeku/bytíku. Spoločne vieme preskúmať všetky krásy sveta, prečkať túto Corona-dobu v teple v posteli, a navzájom sa ľúbiť. A ako bonus by som Vám dávkoval olízania tváre v pravidelných intervaloch ako vďaka za to, že mám svoj vlastný DOMOV.
Odkiaľ som ?
Našli ma v lese s poranenou nožičkou. Bola to stará zlomenina a ujo veterinár povedal, že mi už nevie viac pomôcť.


Zdravie
Okrem starej zlomeniny na zadnej nôžke nemám jediný zdravotný problém. Som zdravý silný psík. Očkovaný, kastrovaný a čipovaný.


Čo mám rád
Som aktívny a veľmi šikovný psík. Krv malinoisa v mojich žilách potrebuje poriadne zamestnať moju hlavu skoro každý deň.


Domov
Som prispôsobivý chlapík zvyknem si v byte aj na dvore s prístupom dovnútra.

Ľudia
Som veľmi priateľský, no zároveň vyštekám každého cudzieho človeka. Aj keď asi veľa nepostrážim, oznámim každý čudný pohyb okolo tvojho domova.


Zvieratá
So zvieratkami väčšinou vychádzam dobre. Drzí som ale vtedy, ak nemám poriadne vybité baterky.

Kontaktné údaje:
Meno: Pani Na konci sveta
E-mailová adresa: pomocnks@gmail.com
Telefón: +421910672580
Lokalita: 076 77, Ptrukša , Slovenská republika
CENA: 70 €
Pes s papiermi:  Nie
Pes z chovateľskej stanice:  Nie
Počet videní:  111869

Všeobecné informácie o plemene:

KRÍŽENEC
Iný názov: Oriešok
FCI Skupina INÉ: Neuznané plemená a krížence
Terajšie určenie spoločník, lovecký pes, strážca
Priemerný vek 8 - 20 rokov
Viac Detailov
attrib-weight
Hmotnosť
1.5 - 75 kg
attrib-height
Výška
15 - 80 cm
Inzeráty k plemenu: KRÍŽENEC
Vyhovujúce chovateľské stanice